OYUN HABERLERİ
Anasayfa » Oyun Haberleri » Freestyle Futbol Kapılarını Açıyor

Freestyle Futbol Kapılarını Açıyor

2010 yılında Türkiye pazarına Point Blank ile giriş yapan başarılı oyun yayımcısı Nfinity Games, ikinci projesi Heroes of Newerth oyunundan sonra şimdi de yepyeni çevrimiçi futbol oyunu Freestyle Futbol ile karşınıza çıkıyor.

Oyunun seslendirmesi “Tsubasa Ekibi” ve “Ersin Düzen”den!

Yepyeni online futbol oyunu Freestyle Futbol, 2 Temmuz Çarşamba günü “Açık Beta Öncesi” ile servise başlıyor. Oynaması ücretsiz olacak olan bu oyun; Tamamen Türkçe olarak yayınlanacak. %100 Türkçe destek verecek futbol oyununun anlatıcı seslendirmesini; ünlü futbol yorumcusu, genç ve dinamik futbol adamı Ersin Düzen yaptı. Seslendirme çalışmalarında Ersin Düzen’e, ülkemizde “Kaptan Tsubasa” adıyla bilinen ünlü futbol çizgi filmininde seslendirmesini yapan 10 kişilik profesyonel seslendirici kadrosu da eşlik edince ortaya eşsiz bir sonuç çıktı.
Çevrimiçi futbol oyunu Freestyle Futbol ile artık kimse tek başına oynamak zorunda kalmayacak!
Piyasadaki diğer futbol oyunlardan farklı ve çok daha eğlenceli olan oyun, kullanıcılara oynamaya doyamayacakları bir deneyim sunuyor; artık hiç kimse koca bir takımı tek başına yönetmek zorunda kalmayacak. Freestyle Futbol oyunu, 3’e 3 ve 4’e 4 olmak üzere karşılıklı takım oluşturarak oynanılıyor. Diğer oyunlardan bir farkı da çim sahada ve kapalı sahada (futsal) oynanmasına karşılık; takımlarda 3 veya 4 oyuncunun oynayabilmesi.

Futbolun bir takım oyunu olduğunu yeniden hatırlatacak oyun, Nfinity Games tarafından servis edilecek. Oyuncular 3 ayrı mevki için 3 ayrı futbolcu yaratıp (defans, orta saha, forvet), bu futbolcularla istedikleri maçta oynatabilecekler. Ana mevkilerin dışında mevkilerde kendi arasında kısa pasçı, uzun pasçı orta saha yada teknik golcü, yırtıcı golcü gibi 3’er bölüme ayrılmakta. Bu şekilde oyundaki mevkiler 3 ana mevki ve 3 yan mevki olmak üzere oyun, 9 farklı şekilde dallanmaktadır. Freestyle Futbolda 3’e 3 kafes futbolu oynayabilmenin yanında 4’e 4 saha futbolu da oynanabilmekte. Oyuncular takımlarını, 3 orta saha, 3 forvet, 2 defans 1 forvet gibi istediğiniz şekilde oluşturabilecekler. Bu da oyunun sıradan bir futbol oyunu olmaktan öte tamamen takımın ihtiyacına göre spesifik rollere bürünen oyuncular ile birlikte oynamanızı gerektiriyor.

Freestyle Futbol oyununda kişiselleştirmede kesinlikle sınır yok. İster erkek ister kadın karakterler yaratıp, bu karakterlerin dış görünümlerini, giydikleri kıyafetleri, krampon, forma vb. özelliklerini kişiselleştirebileceksiniz. Tabi ki kişiselleştirme bununla da bitmiyor. Biri birinden eğlenceli gol sevinçleri, “Ronaldovari” bilek hareketleri ve futbolcu geliştirilebilen yetenek özellikleri ile oynamaya doyulmayan, online bir futbol oyunu artık bir hayal olmaktan çıkıyor. Rekabeti seven oyuncular da tabi ki unutulmamış. Oyundaki seviye ve istatistik sistemiyle birlikte, yaratılan her futbolcu için ayrı ayrı, asist, gol, kazandığı / kaybettiği maç sayısı gibi bir çok detayıda takip edilebiliyor.

2 Temmuz’da süpriz etkinliklerle Açık Beta Öncesi süreci ile servise başlayacak Freestyle Futbol ile ilgili detaylar önümüzdeki günlerde paylaşılacak.

“Hayatı Futbol Olanların Oyunu!” sloganıyla santra yapan futbol oyunu, konsol oyun severler dahil tüm futbol sever bilgisayar oyuncularını bir araya getirmeyi planlıyor. Freestyle Futbol tanıtım sitesinden anlamlı bir mesaj da veriyor: Futbol bir takım oyunudur dostum!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.